Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Výpis záznamů 181200 z celkového počtu 1941 vyhovujících záznamů.

náhled souboruZtrouchnivela lipa Nikoly Tesly 3
Dobry den, 

lipa v ulici Nikoly Tesly 3 neni uz moc v kondici.  Vzhledem ke smutne bilanci spadlych stromu a znicenych aut v teto ulici by bylo dobre, kdyby se na ni nekdo mrknul. Letos vych rekl, ze ma jiz tak polovinu olisteni co loni.

Diky a s pozdravem, T. H.

oznámeno: 27.07.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
28.07.2017 » 09:12 • Uliční stromořadí je ve správě Technické správě komunikací hl.m,. Prahy, které Váš podnět postupujeme.
náhled souboruRe: oprava chodníků Petřiny (oznámeno 25.7.2017)
Dobrý den,  

bohužel nemohu souhlasit s Vaším vyjádřením k podnětu ze dne 20.7.2017 týkajícího se vyšlapaných cest v zeleni. 

Odpověděli jste dne 24.07.2017 » 11:12 • Děkujeme za Váš podnět, uvedený chodník je využíván,oprava tedy smysl má, budování chodníku na kořenech vzrostlých stromů není vhodným využitím veřejných prostředků a v tomto případě je zkrácení cesty na metro opravdu nevýrazné. Co se týká nízkých zábradlí, je instalováno především kvůli zamezení vjezdu automobilů,zde se s ním prozatím nepočítá. 

 

Zkrácení cesty je, zdá se, nevýrazné, nicméně je chodci výrazně používáno. Nechce tím snad říct, že toto poškození zeleně je nevýrazné, takže se jím nebudete zabývat? Chápu, že vybudování chodníku s hlubšími základy je zde pod stromy nevhodné, ale stejně nevhodné je poškozování zeleně. 

Vyšlapaná cesta v zeleni je i na druhém konci z vnitrobloku do ulice Na okraji. Domnívám se proto, že omezení průchodu prostřednictvím zábradlí je zde více než na místě.  

S pozdravem P.

oznámeno: 25.07.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborunové vymezení parkovacích míst
Dobrý den,
 
v ulicích Krásného a Šumberova jsou nově vymezeny parkovací zóny. Toto vymezení však je provedeno v rozporu se zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, neboť svislé i vodorovné značení zasahuje do hranice křižovatky.
 
V případě, že budou vozidla parkovat v těchto místech podle tohoto vyznačení tj. v křižovatce, bude omezen rozhled v křižovatce a sníží se tím bezpečnost.
 
Věřím, že toto vymezení řádně prověříte a sjednáte nápravu. Děkuji P.

oznámeno: 25.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.09.2017 » 11:36 • Dobrý den, místní úprava (tedy dopravním značením) je nadřazena obecné úpravě silničního provozu (tedy např., že při stání musí zůstat zachován průjezd min. 3,0 m pro každý směr jízdy, či zákaz zastavení v křižovatce atd.). Částečný zásah vyznačeného parkování do křižovatky tedy není v rozporu se zákonem č. 361/2000 Sb. Dopravní značení bylo schváleno Policií ČR, tedy orgánem příslušným v oblasti bezpečnosti silničního provozu a to zejména s přihlédnutím k faktu, že jde o neprůjezdnou oblast s minimální frekvencí pojezdu vozidel, jež se pohybují nízkými rychlostmi a s ohledem na poptávku po parkovacích místech. Okolní objekty bohužel nedisponují parkovacími kapacitami a realizované řešení považujeme za přijatelný kompromis.
náhled souboruDobrý den, chtěla bych upozornit na rozbitou lavičku u Libockého rybníka. Děkuji R.W.

oznámeno: 25.07.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruCHODNÍKOVÉ PARKOVIŠTĚ MEZIŠKOLSKÁ
Trvalé, bezprecedentní a nepřetržité chodníkové parkování všech typů motorových vozidel na chodnících po obou stranách ulice Meziškolská. 

Zaměstnanci a klientela ZUŠ Jana Hanuše, tzv. Prev-Centra z.ú a MŠ Meziškolská. Ulice s platným zákazem vjezdu, mimo dopravní obsluhu, která by tudy, díky nedovolenému parkování, ani neprojela. A pokud již projede, pro změnu ani tato nerespektuje směr jízdy, ani rychlost. Zejména v ranních hodinách. Opět návrh řešení na oboustranné osazení ulice Meziškolská protiparkovacími sloupky v celé délce. Naprosto zdevastovaný povrch vozovky ulice Meziškolská, díky nedodržování zákazu vjezdu a nerespektování jakýchkoliv dop ravních předpisů, především mimopražských vozidel s registračními značkami Středočeského kraje. Tak jako bohužel na celém území Prahy 6 a hl.m. Prahy.

oznámeno: 23.07.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
14.08.2017 » 15:36 • Dobrý den, umístění sloupků do nemalé délky ulice by bylo finančně náročné a z hlediska existence zdvojeného zákazu vjezdu (mimo dopravní obsluhu a následně mimo zásobování) též neefektivní. Chodníky taktéž vykazují malou šíři (cca 1,2 m) a sloupky by ji dále redukovaly. Problém tedy bude řešen žádostí na Městskou policii o zvýšený dohled a důsledné vymáhání dodržování zákonné úpravy.
náhled souboruoprava chodníků Petřiny
Dobrý den,
 
myslíte, že má smysl oprava chodníků, když stejně nejsou lidmi používány a ti si vyšlápávají cestičky nejkratším směrem? Nemělo by při opravě být na toto reagováno a vybudován chodník v místě vyšlapané cesty? Viz fotografie - po posunutí zastávek tramvaje blíže k východu metra, používají lidé zkratku přes trávník cestou z ulice Křenova. Budou alespoň trávníky po této rekonstrukci ohrazeny nízkým zábradlím tak, jak to již je zavedeno v některým místech, kde zrovna ale nikdo nemá snahu chodit?
 
děkuji PP

oznámeno: 20.07.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
24.07.2017 » 11:12 • Děkujeme za Váš podnět, uvedený chodník je využíván,oprava tedy smysl má, budování chodníku na kořenech vzrostlých stromů není vhodným využitím veřejných prostředků a v tomto případě je zkrácení cesty na metro opravdu nevýrazné. Co se týká nízkých zábradlí, je instalováno především kvůli zamezení vjezdu automobilů,zde se s ním prozatím nepočítá.
náhled souboruOkolí Džbánu
Dobrý den, prosím pokud možno o systémové řešení úklidu v okolí nádrže Džbán. Přiložená fotka je z 19.7.2017 z cesty z tramvajové zastávky Nad Džbánem směrem ke koupališti, ale takových míst je v okolí Džbánu mnohem více. Musel jsem se stydět, když kolem procházeli zahraniční turisté... 

S díky a přáním pěkného dne. 

KK

oznámeno: 20.07.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
24.07.2017 » 17:13 • Vážený pane, neutěšený stav pozemků v okolí přehradní nádrže Džbán je nám dlouhodobě znám. Městská část Praha 6 v této lokalitě nevlastní ani nemá svěřen do péče žádný pozemek. Pozemky v okolí přehradní nádrže byly předmětem náhradních majetkoprávních restitucí. Část pozemků ve vlastnictví státu, kde právo hospodařit s majetkem státu příslušelo podniku Pražské kanalizace a vodní toky, státní podnik "v likvidaci" byla vydražena Ministerstvem financí na veřejné dražbě. V současné době prakticky veškeré pozemky okolo vodní nádrže Džbán patří soukromým vlastníkům. Většinu vlastní společnost MOLEPO. Přesto, že MČ Praha 6 již v této lokalitě nespravuje žádné území, ponechala zde se souhlasem majitelů pozemků nainstalované odpadkové koše a zajišťuje jejich vývoz na svoje náklady. Dále pak zajišťuje i nepravidelný úklid a svoz odpadků, které se nacházejí v místě, které jste zdokumentoval a dále pak v prostorách rybářského revíru.
náhled souboruNeupravený chodník
Dobrý den, 

rádi bychom Vás tímto upozornili na neupravený (zarostlý) chodník v ulici Na Břevnovské pláni 20. Jedná se o s námi sousedící opuštěnou nemovitost.  

S pozdravem J. B.

oznámeno: 20.07.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
25.07.2017 » 09:12 • Úpravu přerostlé vegetace zajistí pracovníci organizační složky PRO 6 v nejbližším možném termínu.
náhled souboruneviditelný semafor
Zdravím, posílám foto výhledu na semafor překrytý větvemi na frekventovaném výjezdu z tunelu na Dlabačově směrem na Vypich. Koleduje si to o nehodu a to obzvlášť odpoledne v kombinaci se sluncem svítícím řidičům ze západu do očí...

oznámeno: 19.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.07.2017 » 09:16 • Děkujeme za upozornění. V nejbližších dnech bude přerostlá vegetace upravena.
náhled souborupadla větev od stomu
Před nádražkou v Dejvicích je padla větev od stomu.  Mě to nevadí, ale někomu třeba jo. 

oznámeno: 19.07.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.07.2017 » 09:15 • Uliční stromořadí je ve správě TSK hl.m. Prahy. Proto jim byl zaslán požadavek na ošetření poškozeného stromu. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruChodnik
Dobry den. Chci upozornit na poniceny chodnik v ulici Nad Hradnim vodojemem pred c.p.59. Jedna se zhruba o 1 m2.
Dekuji Z.

oznámeno: 18.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.07.2017 » 13:33 • Děkujeme za upozornění, oprava chodníku bude provedena v nejbližším možném termínu.
náhled souboruoprava chodniku na rohu ulic Sestupna a Pod domky
Prosime o zajisteni opravy chodniku na rohu ulic Sestupna a Pod domky,aby si tu nekdo nezlomil nohu.Na chodnik najel 15.7. ve 13:40 tahac s navesem pri odvozu demontovaneho jerabu ze stavby investora Dum Sestupna 7s.r.o.Setreno PCR v ramci souvisejici DN pod c.j. Dekujeme

oznámeno: 17.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.07.2017 » 15:57 • O poškozeném chodníku víme, oprava je již objednána.
náhled souboruParkoviště před Hřbitovem Bubeneč.
Dobrý den,
chci upozornit na tristní stav parkoviště před Hřbitovem Bubeneč v ulici A. Čermáka. Parkoviště je již několik let v mizerném stavu. Jako čený humor mi připadá když v rámci tvorby parkovacích zón byly na místě bez jakékoli úpravy povrchu parkoviště tyto zóny vyznačeny a byl instalovám parkovací automat na výběr peněz. Na stav parkoviště upozornil pisatel A.H. dne 8.11.2016. Podle vaší reakce stále probíhá řešení. Mezitím na jaře 2017 proběhly v ulici A. Čermáka výkopové páce po celé délce parkovacích míst a po jejich ukončení byl položen nový živičný povrch na vozovku těsně hraničící s vyznačeným parkovacím místem. Nechápu proč nebyl v rámci této akce opraven i povrch parkoviště když byla na mítě potřebná technika. Potom bych rozuměl odpovědi že skutečně proběhlo řešení. Chce-li MČ vybírat za své služby peníze měla by také nabízet tyto služby v poměrné kvalitě.
S pozdravem J. L.

oznámeno: 16.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.07.2017 » 12:28 • Úprava parkovacích stání, resp. obvodu parkové plochy, je součástí připravované rekonstrukce parku, bohužel doposud nedošlo na shodě v konečné podobě, realizace tedy zatím nenastala. Zhotovitel nedávné stavby vodovodního řadu je samostatným subjektem a je vázán pouze provedením obnovy narušeného povrchu.
náhled souboruucpany kanal na krizovatce Karlovarska / Slanska
Dobry den, 

pozadal bych o vycisteni ucpaneho kanalu na krizovatce Karlovarska / Slanska. Rovnou na prechodu pro chodce. 

Jiz v minulych mesicich jsem zadal o vycisteni 3 kanalu v teto lokalite. Proto bych rad vedel , proc musim zadat vycisteni 3 ucpanych kanalu trema emaily. Ve vsech zadostich uvadim vsechny 3. Dodavatel technickych sluzeb vycisti stale jenom jeden , ze tri. Uz pisu treti zadost. Vsechny tri kanaly jsou od sebe vzdalene 50metru. 

Proc dodavatel technickych sluzeb nepracuje efektivne? A kdo kontroluje provedenou praci? 

Dekuji.

oznámeno: 15.07.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
17.07.2017 » 15:57 • Opakovaně urgováno u správce komunikací.
náhled souboruCHODNÍKOVÉ PARKOVIŠTĚ U KAŠTANU
Trvalé, bezprecedentní a nepřetržité chodníkové parkování všech typů motorových vozidel na chodnících po obou stranách ulice Bělohorská v lokalitě tramvajové zastávky U Kaštanu. Dlouhodobě tristní a fatální stav zubožené Bělohorské ulice, kdysi výstavní třídy Prahy 6. Nadále zhoršující se bezpečnostní a hygienická situace v lokalitě U Kaštanu volá po radikálním řešení. Primárně určitě neprodlené oboustranné osazení protiparkovacích zábran v délce nejméně 60-100 m. Na chodnících před místními zahraničními "obchodními aktivitami", dále pak řešení související otázky přebujelého bezdomovectví, konzumace alkoholu na veřejném prostranství, řízení motorových vozidel pod vlivem návykových látek a další. 

Včetně spěšného zákazu vozidel segway na území Prahy 6, které nepřijatelně omezují a neoprávněně používají veškeré komunikace určené pro pěší, včetně lávek přes ulici Patočkova.

oznámeno: 14.07.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.08.2017 » 14:46 • Vážený pane, u křižovatky s Břevnovskou jsou vyhrazená místa pro zásobování, takže není důvod proč by dodávky měly najíždět na chodník a když tak učiní, jde o dopravní přestupek, jenž může řešit Městská policie (linka 156). Co se týče nepovoleného parkování na chodníku, tak s ohledem na připravovanou revitalizaci lokality (připravuje Institut plánování a rozvoje HMP) o umístění sloupků neuvažujeme (zasadíme se, aby projekt tento nešvar řešil). Zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství je rovněž přestupkem, který je plně v kompetenci i Městské Policie. Co se týče zákazu vozítek typu segway, tak Radnice požádala Hlavní město Prahu o rozšíření zóny se zákazem vjezdu těchto strojů na území Prahy 6 a ústy paní primátorky máme přislíbeno, že příslušné nařízení se projedná do konce roku. Ve velmi krátkém horizontu se zakáže jejich provoz lokálně na Ladronce a v oboře Hvězda.
náhled souboružulové kostky u vjezdu u č. 592/18 v ulici U Ladronky
Vážení odpovědní pracovníci, před     provedením výkopových prací v ulici  U Ladronky, konkrétně u vjezdu u č. 592/18,byly položeny žulové kostky a to až po hranu asfaltového povrchu silnice, po celé šířce vjezdu,pro bezproblémový vjezd auta,až ke vchodove brance. Nyní dělníci položili namísto původních žulových kostek snížený obrubník,ale tak,že ke kraji vjezdového sloupku od silnice chybí zhruba 30 cm,viz. zaslané foto. Jinak původní stav lze ověřit na mapě seznam.cz . V celé délce opraveného chodníku U Ladronky
 jsou vjezdy beazproblémově řešeny žulovými kostkami. Vzhledem k tomu,že oprava chodníku se dělá na dlouhé roky, prosím o opravu a opravu,tak jak je to provedeno u ostatních vjezdů,např. U Ladronky 22 . Děkuji Č.

oznámeno: 14.07.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.07.2017 » 11:14 • Postoupeno majetkovému správci komunikací, tj.Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruDodávka před bytovým domem Za Strahovem 372/78, Břevnov
Dobrý den, ještě před zavedením modrých zón, si někdo "odložil" dodávku před bytovým domem Za Strahovem 372/78, Břevnov. Když pominu permanentní porušování dopravních předpisů v podobě stání v křižovatce,nebo na zákazu zastavení při blokovém čištění,či výkopových pracích, "odměněné" za celou dobu MP Praha, jednou blokovou pokutou, kdy lísteček za stěračem nebude již za pár týdnů ani čitelný,je zajimavé že již zmizely RZ, daleko větším problémem je vytékání provozních kapalin z uvedené dodávky, foto přikládám. Ač jste zde již psali,že vozidlo není vrak ve smyslu zákona a nejde odtáhnou, ve smyslu zákona o ochraně  životního prostředí,kdy vozidlo evidentně znejisťuje životní prostředí je vše v naprostém pořádku?  R..H.

oznámeno: 14.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.08.2017 » 16:29 • Inspektoři odboru dopravy a životního prostředí provedli opakované místní ohledání, při kterém nebyl zjištěn žádný únik provozních kapalin z uvedeného vozidla. Vozidlo bude i nadále sledováno.
náhled souboruHluk při sekání plevele na chodnících!
Dobrý den,
chceme upornit na nevhodnou iniciativu Městské části Praha 6 při údržbě starých chodníků v oblasti Břevnova - Junácká ulice a okolí. Během léta opakovaně (snad každých 14dní) trpíme hlukem trvajícím několik hodin při sekání nepatrného plevele mezi dlažbou na starých chodnících. Mimo jistě nemalých finančních neefektivních nákladů převažuje obtěžování místních obyvatel i nebezpečí odlétajících kamínků. Prosíme zmírnit frekvenci a travičku, která nikoho neobtěžuje a buď se sešlape nebo sama zaschne ponechat přírodě. Děkujeme za reakci a rozumné řešení. Z.

oznámeno: 10.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.07.2017 » 08:49 • S ohledem na ochranu životního prostředí byl zakázán chemický postřik proti růstu trávy a plevelů na chodnících MČ Prahy 6. Ulice Junácká a její okolí spadají do oblasti úklidu chodníků s vyšší četností vzhledem k jejich lokalitě. S ohledem na celkovou délku chodníků, které dodavatelská firma uklízí, není možné, aby rostoucí vegetaci její pracovníci odstraňovali pouze ručně. Jde o schválený technologický postup úklidů.
náhled souboruOdstavené vozidlo na zákazu stání a zastavení
Dobrá den v ulici Za Strahovem u domu 78 / 372 Je odstaveno vozidlo bez SPZ a stojí na zákazu stání a zastaveni. Toto vozidlo je zde delší dobu odstaveno cca 3 měsíce.

oznámeno: 08.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.07.2017 » 13:47 • Vozidlo není vrakem ve smyslu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění). Přestupkové jednání dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, není městská část oprávněna řešit, k tomu je zmocněna Městská policie hl.m. Prahy.
náhled souboruOdstavené vozidlo ( Nepojizne).
Dobrý den v ulici Šlikova u domu 58 Dlouhodobě (min 1 Rok)odstavené vozidlo.
Jeho stav se pomalu horší. Stojí v modré zóně a za stěrači se mu  hromadí pokuty.

oznámeno: 08.07.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.07.2017 » 13:49 • Vozidlo není vrakem ve smyslu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích (v platném znění). Přestupkové jednání dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, není městská část oprávněna řešit, k tomu je zmocněna Městská policie hl.m. Prahy.

 


--- konec tisknuté stránky praha6.eu/mms/?vynechat=180&crc=cc3c7f04c8e92446fb7a3d60ddb89727 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz